1. 11. 2019

Podzimní fortelláček 2019

O letošních podzimních prázdninách se nás sešlo sice méně než jindy, ale rozhodně jsme si to užiili. V úterý jsme pobývali na základně, věnovali jsme se hrám, výtvarným aktivitám, vyrobili jsme si krásné podzimní draky (nelétající, pouze výstavní), odpoledne jsme si promítli film a docela pěkně nám to v partě uteklo.

Ve středu byl na programu již tradičně celodenní výlet. Tentokrát jsme vyrazili do Brna, hlavní atrakcí bylo brněnské planetárium a v něm program pro děti Kouzelný útes. Cestou jsme si trošku namáhali hlavy při kvízových otázkách (skoro na všechny jsme nakonec správnou odpověď nějak dali dohromady, jen název brněnského hradu nevěděl vůbec nikdo – tip na výlet pro rodiče – vezměte to s dětmi jednou na Špilberk). Měli jsme tradičně štěstí na počasí, takže malá vycházka z parkoviště k planetáriu na Kraví Hoře nám rozhodně neuškodila, navíc bylo po cestě dětské hřiště, kde jsme vyzkoušeli všechny prolézačky. Planetárium nás okouzlilo, začátek programu, kdy se nám nad hlavami objevilo hvězdné nebe, byl opravdu fascinující. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavého o souhvězdích a vesmíru a pak už jsme se mohli věnovat nádhernému programu. Většina dětí poprvé zažila, že se film nepromítá před nimi na plátně, ale nad hlavami v celé kopuli. Po skončení programu jsme si ještě prošli interaktivní stezku a vyzkoušeli různé přístroje a atrakce. Někteří byli trošku zklamáni, že neviděli pořádným dalekohledem hvězdy, ale to fakt v poledne neumíme zařídit ani my! Zklamání jsme snad rozehnali fakt hustými svítícími náramky, které jsme dostali jako dárek za návštěvu.

Pak jsme se posunuli k brněnské přehradě, v hantecu zvané Prygl, dali jsme si řízek v krásné restauraci s výhledem na přehradu a odhlasovali jsme, že si v létě v rámci fortelláčku výlet do Brna zopakujeme, projedeme se po přehradě lodí a navštívíme hrad Veveří, který se rozkládá přímo nad přehradou. Milým překvapením bylo, že mezi nás na chvíli zavítala Sandra i s Bartem, který se tak stal rozhodně nejmladším účastníkem letošního podzimního tábora.

 

Iva Červinková

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Čtěte také

Podzimní fortelláček 2022
6. 12. 2022
Podzimní fortelláček 2022

Konečně se vše usadilo do starých kolejí a tak jsme si mohli s Vašimi dětmi užít letos i podzimní fortelláček. Ten byl už tradičně určen pouze školním dětem, aby volné dva dny vyplnily různými zábavnými aktivitami v partě s kamarády.
Ve středu jsme vyrazili do kina na skvělý animák DC Liga supermazlíčků, obsadili jsme svá oblíbená místa na balkóně a tentokrát došlo i na nezbytný popcorn, takže jsme měli zážitek se vším všudy. Po návratu z kina jsme se s chutí pustili do výroby různých kartónových objektů, materiál jsme si už ráno obstarali ve všech dostupných kontejnerech☺. U toho jsme stihli spoustu stolních her, karty, kvarteta, člověče nezlob se, stolní fotbálek, pingpong – no vůbec se nám nechtělo odpoledne domů. 
Druhý den jsme měli připravenou soutěž, v níž týmy čekala spousta záludných otázek a na závěr si vymýšlely a budovaly vlastní města. Fantazie běžela na plné obrátky a za některé nápady by možná byli vděční i filmoví scénáristé a režiséři. Na závěr jsme ještě absolvovali prohlídku kartónových hradů, zámků i jiných staveb, kde nám jejich kasteláni poskytli i odborný výklad☺. 
Zkrátka dva dny utekly jako voda, všichni se bavili, nikdo se nenudil a snad se také všichni těšíme na další setkání v příštím roce.
Iva Červinková

Čtěte více