9. 4. 2021

Soutěž fortell očima dětí

Protože se toho v této době až tak moc neděje a spousta rodičů si určitě láme hlavu s tím, jak zabavit své děti, vyhlásili jsme pro fortelláčata historicky první výtvarnou soutěž. Námětem uměleckých děl byl fortell ve všech podobách – představa, jak vlastně vypadá výroba a výrobní prostory, máma a táta na cestě do práce všemi dopravními prostředky, budova a okolí ve všech ročních obdobích, vzpomínka na firemní akci nebo fortelláček – rozhodně jsme nebránili múzám v rozletu. Rovněž výtvarné techniky nebyly nijak omezeny.

Děti soutěžily v různých věkových kategoriích o poukazy do knihkupectví či hračkářství a výherci speciálních kategorií „Nejmladší účastník“ a „Nejoriginálnější výtvor“ získali navíc něco sladkého. ☺ Všechny soutěžní práce stály opravdu za to! Z faktického hlediska nás nejvíce zaujalo, že tatínek Tomáše Šilara zřejmě někdy létá do práce helikoptérou. ☺

kategorie předškoláci

1. místo: Tomáš Šilar, 5 let – Tatínek na cestě do práce

Práce zhodnotila porota ve složení Hana Valentová (administrativní pracovnice – zástupce laické veřejnosti), Karel Pecháček (specialista 3D měření, ale hlavně výtvarník), Jiří Červinek (vývojový konstruktér – poradce, specialista na prostorové vidění).

kategorie 6–8 let

1. místo: Samuel Pfitzner, 7 let

2. místo: Nikolas Ambrož, 6 let

3. místo: Eliáš Ambrož, 8 let

3. místo: Matěj Osladil, 8 let

kategorie 9–12 let

1. místo: Vojta Sedlák, 9 let

2. místo: Sofie Šmídová, 11 let

kategorie 13–15 let

1. místo: Gabča a Adam Jílkovi, 10 a 13 let

 

Děkujeme všem účastníkům soutěže a gratulujeme výhercům! ☺

Iva Červinková & Anežka Langrová

Sdílet článek

Více ke čtení

Další zajímavé články

Podzimní fortelláček 2022
6. 12. 2022
Podzimní fortelláček 2022

Konečně se vše usadilo do starých kolejí a tak jsme si mohli s Vašimi dětmi užít letos i podzimní fortelláček. Ten byl už tradičně určen pouze školním dětem, aby volné dva dny vyplnily různými zábavnými aktivitami v partě s kamarády.
Ve středu jsme vyrazili do kina na skvělý animák DC Liga supermazlíčků, obsadili jsme svá oblíbená místa na balkóně a tentokrát došlo i na nezbytný popcorn, takže jsme měli zážitek se vším všudy. Po návratu z kina jsme se s chutí pustili do výroby různých kartónových objektů, materiál jsme si už ráno obstarali ve všech dostupných kontejnerech☺. U toho jsme stihli spoustu stolních her, karty, kvarteta, člověče nezlob se, stolní fotbálek, pingpong – no vůbec se nám nechtělo odpoledne domů. 
Druhý den jsme měli připravenou soutěž, v níž týmy čekala spousta záludných otázek a na závěr si vymýšlely a budovaly vlastní města. Fantazie běžela na plné obrátky a za některé nápady by možná byli vděční i filmoví scénáristé a režiséři. Na závěr jsme ještě absolvovali prohlídku kartónových hradů, zámků i jiných staveb, kde nám jejich kasteláni poskytli i odborný výklad☺. 
Zkrátka dva dny utekly jako voda, všichni se bavili, nikdo se nenudil a snad se také všichni těšíme na další setkání v příštím roce.
Iva Červinková

Čtěte více